Jautājumi un atbildes

Kā notiek sadarbības uzsākšana un pārtraukšana ar Euroaudit?

Esam pagodināti, ja apsverat Euroaudit kā savu grāmatvedības pakalpojumu sniedzēju. Pāriešana pie mums ir vienkāršs process, un to iespējams izdarīt ar kalendārā mēneša 1. datumu. Lielākajā daļā gadījumu mēs paši sazināmies ar iepriekšējo grāmatvedi un noskaidrojam darbu pārņemšanai nepieciešamo informāciju. Svarīgi ir saņemt virsgrāmatu, debitoru, kreditoru atšifrējumu, bet papildu jautājumus precizējam katrā gadījumā atsevišķi.

Euroaudit slēdz beztermiņa līgumu. Saskaņā ar to, pārtraucot sadarbību, katrai pusei ir pienākums par šo lēmumu brīdināt 30 dienas iepriekš. Līguma laušanas brīdī arhivējam visus dokumentus, sagatavojam atskaites un nododam klientam. Datus ir iespējāms arī saņemt elektroniskā veidā no grāmatvedības programmas.

Kādas garantijas Euroaudit sniedz saviem klientiem?

Euroaudit strādā kvalificēti speciālisti, kuri aktīvi pilnveido savas zināšanas un seko līdzi jaunākajām izmaiņām likumdošanā. Klients saņem kvalitatīvu darba izpildi, ko apliecina iekšējā grāmatvedības datu kontroles sistēma, iekšējais audits, kuru pārrauga galvenie grāmatveži, un civiltiesiskās atbildības apdrošināšana.

Kā pareizi izvēlēties ārpakalpojumu grāmatvedi?

Netrūkst uzņēmumu, kuri piedāvā grāmatvedības ārpakalpojumus, taču kā izvēlēties īsto? Ir virkne apsvērumu, kas jāņem vērā, bet viens no svarīgākajiem – jāizvērtē, kas ietilpst  piedāvātajā cenā, un jāatceras, ka lētākais ne vienmēr ir izdevīgākais.

Euroaudit cenā jau ir iekļauts pilns grāmatvedības cikls, bezmaksas programma klientiem EA Invoice, konsultācijas, atbilstošu kapacitāte, lai nodrošinātu individuālu pieeju katram klientam. Visos gadījumos aicinām rīkot nelielu konkursu starp potenciālajiem grāmatvedības pakalpojumu sniedzējiem, kas izvēlēties atbilstošako.

Kādi ir mani kā klienta pienākumi?

Jūsu pienākums būs rūpīgi krāt visus grāmatvedības dokumentus un nogādāt tos Euroaudit birojā līdz nākamā mēneša 5. datumam. Mēneša beigās grāmatvedis nosūtīs jums trūkstošo dokumentu sarakstu, kas vēl nav atnesti. Savukārt mēneša vidū jūs saņemsiet informāciju par nodokļiem, kas jāiemaksā valsts budžetā.

Kas notiks, ja manu grāmatvedību pārbaudīs VID?

Euroaudit klientu nekad neatstāj vienu – mēs iestājamies par jūsu interesēm, tāpēc pēc iespējas pārņemam kontaktēšanos un sadarbību ar valsts iestādēm, tostarp Valsts ieņēmumu dienestu. Visbiežāk VID komunicēs tieši ar Euroaudit grāmatvedi, retos gadījumos piesaistot uzņēmuma vadību.

Kas ir EA Invoice?

EA Invoice ir īpaši Euroaudit klientiem izstrādāta parocīga un droša bezmaksas programma internetā. Tā radīta, lai jūs varētu ērti sagatavot rēķinus, izrakstīt pavadzīmes, Invoice dokumentus. Šī programma atvieglo un paplašina jūsu uzņēmuma dokumentu aprites, uzskaites un kontroles iespējas, un ir izmantojama neatkarīgi no jūsu atrašanās vietas – nepieciešams tikai interneta pieslēgums.

Kā es varu novērtēt savu grāmatvedi?

Katra uzņēmuma direktoram ir savs viedoklis par to, kādam ir jābūt labam grāmatvedim – kādam ir svarīga grāmatveža darba kvalitāte, citam personiskais kontakts. Nav vienotas skalas, pēc kuras būtu iespējams novērtēt grāmatvedi. Euroaudit vairāku gadu garumā ir apkopojis populārākos iemeslus, kas klientiem ir likuši mainīt grāmatvedi. Ja jums nekad nav nācies ar kādu no tiem saskarties – apsveicam, jums ir labs grāmatvedis!

Grāmatveža darba kvalitāte.

Pieļautās kļūdas – pirmais un vissvarīgākais grāmatvedībā. Kļūdu pieļaušana prasa papildu laika tērēšanu nākotnē, darot otrreiz jau padarītu darbu, vairojot lieku stresu un iespējamus izdevumus, tomēr, būtiskākais, uzņēmuma vadība var pieņemt lēmumus, balstoties uz kļūdainiem grāmatvedības datiem, kas var radīt nevēlamas sekas. Mūsdienās kļūdu labošana ir ātrs process, iesniedzot precizētu atskaiti EDS sistēmā. Svarīgi ir grāmatvedim šo kļūdu laicīgi identificēt (pirms to izdara, piemēram, VID).

Atskaišu un atbilžu sniegšana valsts iestādēm noteiktajos termiņos.

Ir ļoti svarīgi, ka grāmatvedis ievēro noteiktos atskaišu vai atbilžu iesniegšanas termiņus. VID pievērš pastiprinātu uzmanību tieši kavētājiem.

Komunikācija (lasīt: laika veltīšana jums).

Labam grāmatvedim nav komunikācijas problēmu un vienmēr būs laiks – ir sazvanāms vai atzvana pēc iespējas ātrāk pat atvaļinājumā laikā. Aktuāla problēma ir, kad viens grāmatvedis kārto grāmatvedību vairākiem nesaistītiem uzņēmumiem –  grāmatvedim piesaistot arvien jaunus uzņēmumus, samazināsies tieši jums atvēlētais laiks.

Konsultācijas, izmaiņas likumdošanā.

Vai jūsu grāmatvedis spēj ātri reaģēt un risināt neskaidros jautājumus, sniegt kvalitatīvu konsultāciju? Varbūt jums pašiem ir nācies skaidrot grāmatvedim jaunākās izmaiņas likumdošanā? Grāmatvedim jāseko līdzi grozījumiem likumdošanā, savlaicīgi jāinformē un jāizskaidro uzņēmuma vadībai to būtību.

Grāmatvedības programma.

Grāmatvedis strādā tikai ar licencētu grāmatvedības programmu. Licencēta programma maksā dārgi, tomēr tas atmaksājas, jo grāmatvedības datu zaudēšana var izmaksāt vēl dārgāk.

Kāpēc izvēlēties grāmatvedību kā ārpakalpojumu?

Uzņēmēji arvien biežāk izvēlas saņemt grāmatvedības ārpakalpojumus. Šādam modelim ir virkne priekšrocību:  speciālists, kas sniedz grāmatvedības ārpakalpojumus, strādā jūsu labā, bet nav jūsu darbinieks – tas nozīmē, ka varat ietaupīt no sociālā nodokļa maksājumiem par grāmatvedi, jums nav jānodrošina atsevišķa darba vieta, tehniskais aprīkojums, nav jāiegādājas grāmatvedības programmas licence. Jums nebūs jāsaskaras ar grāmatveža slimības lapām vai atvaļinājumiem, kā arī varēsiet ietaupīt maksājumus par grāmatveža kvalifikācijas celšanu.

Algota grāmatveža darbs nav civiltiesiski apdrošināts. Turklāt Euroaudit sniegto pakalpojumu klāsts ir plašāks, nekā tas ierasti ir pastāvīgā darbā algotam grāmatvedim.

Kā veidojas grāmatvedības pakalpojumu cena?

Grāmatvedības pakalpojumu cena ir atkarīga no mēneša ietvaros veiktā grāmatvedības operāciju skaita. Katrs čeks, rēķins, bankas darījums – tā ir viena grāmatvedības operācija.

Mēneša beigās grāmatvedības operācijas tiek summētas, klients tiek informēts par to skaitu un cenu.

Lai uzzinātu detalizētu informāciju par grāmatvedības pakalpojumu cenu jūsu uzņēmumā, aicinām sazināties ar mums!

Sazinieties ar mums

Tikšanās laikā iepazīsimies, uzklausīsim jūsu vēlmes un vajadzības, lai varētu piedāvāt labāko un atbilstošāko sadarbības modeli.


Paldies, Jūsu pieteikums ir saņemts!

Mēs sazināsimies ar Jums tuvākajā laikā!