Reģistrēt PVN Latvijā

Ārvalstu uzņēmumam jāvērtē gadījumi, kad veidojas pienākums reģsitrēties Latvijas Pievienotās vērtības nodokļa reģistrā pat ja Latvijā nav reģsitrēta filiāle, pārstāvniecība vai cita juridiskā forma.

Citā ES dalībvalstī (kā arī trešo valstu uzņēmumiem) reģistrētai personai ir pienākums reģistrēt PVN Latvijā, ja izpildās sekojoši nosacījumi ( likuma par PVN 60.pants):

Ja citas dalībvalsts nodokļa maksātājs piegādā preces personai, kurai nav PVN numurs Eiropā vai ir nereģistrēts nodokļa maksātājs, un šīs preces iekšzemē montē vai uzstāda, tad šis citas dalībvalsts nodokļa maksātājs pirms darījuma veikšanas reģistrējas VID PVN maksātāju reģistrā neatkarīgi no montēto vai uzstādīto preču vērtības.

Preču tālpārdošanas darījumos citas dalībvalsts nodokļa maksātājs reģistrējas VID PVN maksātāju reģistrā:

a) 30 dienu laikā no brīža, kad preču piegāžu kopējā vērtība iepriekšējā vai kārtējā kalendāra gadā ir sasniegusi vai pārsniegusi 35 000 euro. Reģistrēties var arī pirms minētā reģistrācijas sliekšņa sasniegšanas.

b) pirms darījuma veikšanas, ja piegādā preces, kurām iekšzemē piemēro akcīzes nodokli, neatkarīgi no piegādāto akcīzes preču vērtības.

Ja citas dalībvalsts nodokļa maksātāja pastāvīgā iestāde iekšzemē iesaistās šīs personas preču piegādē vai pakalpojumu sniegšanā iekšzemē, tai pirms šo darījumu veikšanas jāreģistrē PVN numurs Latvijā. Pastāvīgā iestāde — jebkura vieta, kura nav personas saimnieciskās darbības mītnes vieta, bet kuru raksturo pietiekama pastāvības pakāpe un piemērota struktūra darbaspēka un tehnisko resursu ziņā, ļaujot tai nodrošināt tās sniegtos pakalpojumus vai saņemt un izmantot pakalpojumus, kuri sniegti šīs pastāvīgās iestādes vajadzībām

Saskaņā ar likuma par PVN (10.pants) tālpārdošana ir preču piegāde, kurā preču piegādātājs vai trešā persona preču piegādātāja vārdā nosūta vai transportē preces no vienas dalībvalsts uz citu dalībvalsti, ja ir izpildīti visi šie nosacījumi:

1) preču saņēmējam nav PVN numurs Eiropā, tas ir citas dalībvalsts nereģistrēts nodokļa maksātājs vai persona, kura nav nodokļa maksātājs;

2) piegādātās preces nav jauni transportlīdzekļi un nav preces, kas paredzētas montēšanai vai uzstādīšanai;

3) piegādāto preču kopējā vērtība (bez nodokļa) iepriekšējā vai kārtējā kalendāra gadā ir sasniegusi vai pārsniegusi attiecīgajā dalībvalstī noteikto reģistrācijas slieksni nodokļa maksātāju reģistrā vai preču piegādātājs ir izvēlējies reģistrēties preču tālpārdošanas nolūkiem attiecīgās dalībvalsts nodokļa maksātāju reģistrā pirms reģistrācijas sliekšņa sasniegšanas, vai arī piegādātās preces ir preces, kurām piemēro akcīzes nodokli.

Šie tālpārdošanas nosacījumi nav attiecināmi uz lietotu mantu, mākslas darbu, kolekciju priekšmetu un senlietu piegādēm, kurām nodokli piemēro saskaņā ar īpašo nodokļa piemērošanas režīmu.

PVN numurs Latvijā jāreģistrē Valsts ieņēmumu dienestā (VID) 10 darba dienu laikā. Ārvalstu uzņēmumam ir pienākums iesniegt PVN atskaiti VID un nomaksāt nodokli Latvijas budžetā, ja tāds ir izveidojies.

Kāpēc izvēlēties Latviju:

 • Iespēja reģistrēt pārstāvniecību Eiropā, jo Latvija ir ES dalībvalsts;
 • Baltijas valstu centrs, plašs loģistikas centru tīkls;
 • Vienkārša nodokļu un grāmatvedības likumdošana;
 • Saprotoša un pretimnākoša attieksme pret uzņēmējiem no valsts iestādēm t.sk. no Valsts ieņēmumu dienesta;
 • UIN nodokļa likme - 0% reinvestējot peļņu: izdevīgi reģistrēt SIA, ja uzņēmums plāno ieguldīt turpmākajā SIA attīstībā. Latvija ir populārā IT nozares investoru vidū, kā arī Latvijas SIA joprojām ir aktuāla kā holdingkompānija nerezidentiem;
 • Īss un vienkārš juridiskās personas reģistrēšanas process (5 dienu laikā);
 • PVN numurs Eiropā. Latvijai ir noslēgtas 62 konvencijas par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu.

Kāpēc izvēlēties Euroaudit:

 • Vairāk kā 15 gadi grāmatvedības tirgū;
 • Personālā 20 kvalificēti grāmatveži un konsultanti;
 • Brīvi runājam latviešu, krievu, angļu valodās;
 • Pilns grāmatvedības cikls (dokumentu apstrāde, pārbaude, ievadīšana grāmatvedības programmā, atskaišu sagatavošana un iesniegšana);
 • Plaši izmantojam darbā ar klientiem lielu datu apjomu eksportu (Excel, XML);
 • Liela pieredze PVN uzskaitē Latvijā ārvalstu uzņēmumiem;
 • Civiltiesiskā apdrošināšana;
 • Plašs sadarbības partneru loks: Tallina, Viļņa, Minska, Maskava, Kijeva, Baku. Sadarbojamies dažādu jautājumu risināšanā klientu vārdā.
 • Pareiza izvēle, ja Jums nepieciešama uzņēmuma filiāle Eiropā.

Euroaudit ir Jūsu Pārstāvniecība Latvijā, kas sniedz nodokļu konsultāciju, grāmatvedības pakalpojumu un juridisko personu reģistrācijas pakalpojumus. Lūgums sazināites ar ar mūsu speciālistiem pa tālr. +371 25900918 vai e-pastu: info@euroaudit.lv

Sazinieties ar mums

Tikšanās laikā iepazīsimies, uzklausīsim jūsu vēlmes un vajadzības, lai varētu piedāvāt labāko un atbilstošāko sadarbības modeli.


Paldies, Jūsu pieteikums ir saņemts!

Mēs sazināsimies ar Jums tuvākajā laikā!